T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Valilik Haberleri

 İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ VE ADSM YENİ HİZMET BİNALARI HİZMETE AÇILDI.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Ağız-Diş Sağlığı Merkezi Hizmet Binaları ile 5 Adet Ambulans, çeşitli temaslar bulunmak üzere Bingöl’de bulunan Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz tarafından hizmete açıldı.

Bingöl İl Sağlık Müdürü Abdullah Demir’in açılış konuşmasıyla başlayan programda konuşma yapan Sayın Valimiz İbrahim Taşyapan: “Sağlık hizmetlerinin kalitesi, gelişmiş olan toplumların en önemli göstergelerden bir tanesidir. Bu hizmeti etkin, verimli, zamanında, yaygın ve eşit olarak sunulması dünyada gelişmişlik alameti olarak belirlenmiştir. Ülkemiz, son yıllarda sağlık alanında tabiri caizse bir devrim gerçekleştirmiştir” dedi.

Sayın Valimiz ’den sonra bir konuşma yapan Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, sağlık alanında yapılan iyileştirmelere dikkat çekti. Konuşmasına Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Halk içinde muteber bir şey yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi’ sözüyle başlayan Bakan Yılmaz: “İnsanları mutlu kılan birçok faktör var fakat iki tanesi ön plana çıkıyor birincisi aile, ikinci sağlık. Bu iki unsur insanların mutlu olmasında en belirgin unsur, biz de dört alana öncelik vereceğiz dedik; Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Yatırımlarımızı ve projelerimizi buna göre ayarladık. Bütçemizden en yüksek payı eğitime veriyoruz, sağlığa veriyoruz. Yeni personel alımlarında en büyük desteği yine eğitime, sağlığa, adalete, emniyete veriyoruz.” dedi.

Açılışa, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ve Sayın Valimiz İbrahim Taşyapan’ın yanı sıra, 49. M.P.Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat AYGÜN, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Vali Yardımcıları, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

/476/açılış (2)  /476/açılış (3)  /476/açılış (4)  /476/açılış (5)  /476/açılış (6)  


Bu içerik toplam 704.041 kez gösterildi, Site toplam 1.492.275 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 42 kişi geziyor.

                   

                         BINGOL BINGOL

          TRT Haber Haberler  

             

Bingöl Valiliği Yenişehir/BİNGÖL
Tel: +90(426) 2131002 Fax: +90 (426) 2132693 e-posta: bingol@icisleri.gov.tr