T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Valilik Haberleri

 VALİ GÜVENÇER GENÇ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

    Vali Güvençeri İlçeye girişinde Genç Kaymakamı Muammer Köken, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Özkan Aydoğdu, Jandarma Komutanı Naim Çetinkaya , İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Atagün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut, İlçe Gıda Tarım Ve hayvancılık Müdürü Vekili Yusuf Güzel Demiray ve Kurum Amirleri karşıladı.   

    Vali Güvençer önce Kaymakamlık Makamında bir süre ilçe Kaymakamı Köken ve Kurum Amirleri ile sohbet  etti. Daha sonra İnşaatı devam etmekte olan Genç İmam Hatip Lisesine geçti. Vali Güvençer okul inşaatı ile ilgili yetkilerden bilgi aldıktan sonra uyarılarda bulundu ve okulun bir an önce teslim edilmesini istedi. Yetkililer 24 derslikli İmam Hatip Lisesi inşaatının bitirilerek 2012–2013 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini belirttiler. Oradan Genç kaymakamlığı SYDV’ nin desteği ile kurulan  ‘‘Kültür Mantarı’’ üreten tesisi gezdikten sonra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık. Müdürlüğüne ait üretim ve deneme bahçesini gezdi. Burada Tarım Müdür vekili Yusuf Demiray ilçe halkının geçimini sağlamasına katkıda bulunacak modern çilek bahçe tesisi, dane mısır denemesi, yer fıstığı denemesi, doğu Anadolu tarımsal araştırmadan getirilen patates denemesi ve SYDV tarafından yapılıp Tarım Müdürlüğünün desteği ile yürütülen mantar projeleri hakkında bilgi verdi.

    Daha sonra geçici kabulü yapılan 200 kişilik Ortaöğretim Erkek Öğrenci yurduna geçen Vali Güvençer Yurdu gezerek tespit ettiği eksiklikler ilgili uyarı ve tavsiyelerde bulundu. Oradan Öğretmenevine geçen Güvençer, SODES Projeleri Çerçevesinde Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ilçe Emniyet Müdürlüğünce ‘‘BENİ UZAK TUTUN’’ isimli Projesinde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Genç Jandarma Bölük komutanlığını da ziyaret eden Vali Güvençer daha sonra ilçeden ayrıldı.

/223/Genç ziyaertii (1)  /223/Genç ziyaertii (2)  /223/Genç ziyaertii (3)  /223/Genç ziyaertii (4)  /223/Genç ziyaertii (5)  /223/Genç ziyaertii (6)  /223/Genç ziyaertii (7)  /223/Genç ziyaertii (8)  /223/Genç ziyaertii (9)  

 


Bu içerik toplam 701.555 kez gösterildi, Site toplam 1.488.025 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 21 kişi geziyor.

                   

                         BINGOL BINGOL

          TRT Haber Haberler  

             

Bingöl Valiliği Yenişehir/BİNGÖL
Tel: +90(426) 2131002 Fax: +90 (426) 2132693 e-posta: bingol@icisleri.gov.tr