T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler  >>   Valilik Haberleri

 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Bingöl'de törenlerle kutlandı.

Saat 08.30'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Saat 09.15'de Tugay Askeri Gazinosu’nda Vali ve Garnizon Komutanının tebrikleri kabulünden sonra, törenlerin yapılacağı Şehir Stadyumuna geçildi. Buradaki törene, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Belediye Başkanı Serdar Atalay  ve diğer yetkililer katıldı.

Yüzbaşı Tuncay Temizişler, 30 Ağustos Zaferi'nin sonuçları itibarıyla Türk tarihinin dönüm noktalarından olduğunu ifade etti.Temizişler konuşmasında "Bugün aziz Türk milleti ve bağrından çıkan Kahraman Türk ordusunun en şanlı zaferlerinden biri olan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 89. yıl dönümünü kutlamaktayız. Bu zafer, Hürriyet ve bağımsızlık aşkıyla yanan bir milletin ulu Atatürk'ün önderliğinde çelikleşmiş ve milli birlik beraberlik ruhu içerisinde, dönemin en güçlü ordularına karşı mücadele ederek büyük bir başarı elde etmiştir" dedi.

Buradaki tören, askeri bando eşliğinde gerçekleşen geçit merasimiyle sona erdi.

Şehir Stadyumu'ndaki törenin ardından polisevinde düzenlenen bayramlaşma programı gerçekelşti.

Bakan Yılmaz, Vali Güvençer, AK Parti Bingöl Milletvekilli Taş, Garnizon Komutanı Gündüz,  Belediye Başkanı Atalay ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Vali Yardımcısı Abdülaziz Aydın ile birlikte polisevinin girişinde bayram tebriklerini kabul etti.

Yılmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, çifte bayram yaşadıklarını ve bugünün anlamlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bugün hem Ramazan hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı. Çifte bayram yaşıyoruz. Gerçekten güzel bir gün. Bu günler toplumumuzun birlikteliği, beraberliği, kardeşliği için son derece güzel, anlamlı günler. Bu açıdan Bingöl, güzel geleneğe sahip bir ilimizdir. Burada bayramı yaşamak ayrı bir güzelliktir. Bu vesileyle Bingöllü hemşehrilerim başta olmak üzere bütün ülkemizin, İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. İnsanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum. "

/85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (1)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (2)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (3)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (4)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (5)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (6)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (7)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (8)  /85/30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı (9)  


 

 


Bu içerik toplam 703.203 kez gösterildi, Site toplam 1.490.821 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 13 kişi geziyor.

                   

                         BINGOL BINGOL

          TRT Haber Haberler  

             

Bingöl Valiliği Yenişehir/BİNGÖL
Tel: +90(426) 2131002 Fax: +90 (426) 2132693 e-posta: bingol@icisleri.gov.tr